Animal M-Stak

7.000L

+
 •  Delivery & Return
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: [email protected] Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Ask a Question

  Animal M-Stak

  7.000L

  Ask a Question

    Estimated Delivery: Qer 01 – Qer 02
    ... people are viewing this right now

    Share

  Përshkrimi

  Për shumë prej nesh, vështirësia nuk ishte përgjigja fillestare ndaj ngritjes së peshave, që na ndihmoi të ndryshojmë me shpejtësi trupin tonë, dhe stilin e jetës tonë së bashku me të. Sfida erdhi, kur rritja jonë ndaloji. Për shumë njerëz, ai moment kthehet në momentin kur jeta e stërvitjes erdhi në një fund të paharrueshëm. Por jo për ne. Për ata që ishin shumë të dashuruar me hekurin për të ecur larg, ne u përkushtuam me zell për të shkelur në atë pllajë. Ishte kjo kërkesë që frymëzoi vëllezërit në Animal për të formuar M-Stak.

  Çarë është proçesi anabolik? Ndërtimi i muskujve dhe proçeset që na çojnë në rrugën drejt rritjes së re… Sinteza e proteinave. Mbajtja e azotit. Lëndët ushqyese-ndarje, të gjitha këto bëjnë pjesë në proçesin anabolik. Çfarë është Animal M-Stak? Një shtojcë natyrale, jo-hormonale e dizajnuar për më kokëfortët e të gjithë ‘hard-gainers’, nga fillestari deri tek vet “diehard”, ne kemi kaluar të gjitha këto. Nuk mund të fitoni një kile tjetër, stërvitjet janë të ndenjura, peshat janë statikë. Kjo është sindroma e hard-gainer, dhe nga më i holli i ektomorfeve deri në endomorfin më muskulor, ne të gjithë kemi qenë atje. Të dëshpëruar për të ndezur rritjen e re, ne do të përpiqemi pothuajse për gjithçka. Për ata prej nesh kaq të përkushtuar ndaj lojës së hekurt, këto momente zhgënjimi kanë marrë fund në formën e Animal M-Stak.

  M-Stak është ndërtuar në një themel të flavones anabolike natyrore të lindur nga studimet atletike të Evropës Lindore. Këto flavonë të veçantë janë teorizuar prej kohësh për të ndihmuar në rritjen e përfitimeve të synuara të muskujve të definuar. M-Stak kombinon më të fuqishmet nga këto komponime anabolike në doza të konsiderueshme, duke e bërë potencialin anabolik të ruajtur gjatë produktit gjithnjë e më të madh. Primar në mesin e këtyre flavoneve janë Beta-Ekdysterone (Cyanotis Vaga) dhe 5-Methyl-y-Methoksizoflavone. Këta përbërës kanë aftësinë të mbyllin lëndët ushqyese posaçërisht drejt akumulimit të masës së ligët, një proçes i njohur si ‘ndarje e lëndëve ushqyese’.

  Flavonet anabolike në M-Stak gjithashtu mund të ndihmojnë në promovimin e sintezës së proteinave të përmirësuar dhe mbajtjes së azotit. Në vazhdim janë Ajuga Turkestanika dhe Beta Sitosterol. Ajuga Turkestanika përmban fitosteroidin e fuqishëm, Turkesterone, që besohet të jetë jashtëzakonisht i fuqishëm në përshpejtimin e sintezës së proteinave. Beta Sitosterol, ndërsa ka potencialin e vet të lindur anabolik, ndihmon në promovimin e një sistemi të shëndetshëm imunitar dhe gjithashtu mund të ndihmojë në mbështetjen e niveleve të shëndetshme të kortizolit tashmë brenda intervalit normal.

  Me M-Stak, ju gjithashtu merrni një përzierje të fuqishme anti-katabolike amino acidesh. Me forma të avancuara të leucinës dhe BCAA-ve të tjera, këto amino acide funksionojnë nga një nivel qelizor për të stimuluar drejtpërdrejt sintezën e proteinave. Studimet sugjerojnë që duke shtuar leucinë së bashku me një vakt proteinash / karboni, ju merrni ekuilibër edhe më të madh të proteinave neto të trupit, sesa thjesht konsumimi i proteinave dhe karburanteve vetëm. Këto amino acide ndihmojnë në stimulimin e rimëkëmbjes së muskujve dhe sintezën e proteinave, të gjitha përmes mjeteve jo-hormonale. Këto aminos acide në thelb funksionojnë si një sinjal për ndezjen e proçesit të ndërtimit të muskujve, duke mbështetur rritjen e anabolizmit të muskujve pas një seance stërvitore.

  Ne kemi përfshirë gjithashtu “adaptogjenë anabolikë” kryesorë si Safed Musli, Muira Puama dhe izoflavones nga Kudzu. Së bashku këto barishte natyrale dhe ekstrakte janë sugjeruar të ndihmojnë në rritjen e aftësive të stërvitjes fizike, të përmirësojnë qëndrueshmërinë, të minimizojnë reagimin ndaj stresit katabolik, të ulin lodhjen mendore si dhe të mbështesin shëndetin seksual dhe të forcojnë funksionimin e sistemit mbështetës. Këta janë faktorë kritikë për rritjen e niveleve të performancës në palestër.

  Gjithashtu me këtë produkt ju merrni një fuqizim të insulinës duke ju ndihmuar ta mbani insulinën brenda kufijve të shëndetshëm. Kjo barazohet me rritjen e marrjes së glikogjenit dhe kufizimin e qelizave të muskujve të cilat do të kontribuojnë në rritjen e masës muskulare. M-Stak siguron gjithashtu një përzierje të fuqishme energjike, për tju mbushur me stimuj të shkëlqyeshëm dhe natyrorë të dizajnuar për energji shtesë edhe forcë gjatë seancave stërvitore. Shtimi i këtij kompleksi, lehtësisht i identifikueshëm nga kapsula e tij e kuqe, e bën M-Stak të përsosur për para-trainimit.

  Më në fund, kompleksi i transportit M – punon për promovuar përdorimin e ushqimeve për të ofruar shërbime të shkëlqyeshme për formulat e menaxhimit në efikasitet maksimal. Duke përdorur ekstraktin e rrënjës së xhenxhefilit e kombinuar me 6,7-Dihydroxybergmottin dhe ekstraktin Piper Nigrum, mund të jeni të sigurt për faktorët e rritjes në formulën e M-Stak.

  Close My Cart
  Close Wishlist
  Close Recently Viewed
  Close
  Close
  Categories