AN Critical Mass- Original Formula (6.8 kg)

8.000L

Critical Mass ofron një formulë të dendur me kalori që përmban nivele të larta të proteinave dhe karbohidrateve në çdo porcion.

 • Formula origjinale e Critical Mass
 • Acidet yndyrore esenciale të shtuara (EFA), CLA dhe pluhuri MCT
 • Shumë kalori, proteina dhe karbohidrate
 • Me niseshte misri
 • Me L-Glutaminë të shtuar
 • Rekomandohet të përdoret me iDRIVE™ Insulin Driver
 • Produkt i çertifikuar hallall
+
 •  Delivery & Return
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: [email protected] Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Ask a Question

  AN Critical Mass- Original Formula (6.8 kg)

  8.000L

  Ask a Question

    ... people are viewing this right now

    Share

  Përshkrimi

  Critical Mass është krijuar posaçërisht për njerëzit që e kanë të vështirë të fitojnë masë trupore, ata që ndryshe quhen Hard Gainer. Critical Mass ofron një formulë të dendur me kalori që përmban nivele të larta të proteinave dhe karbohidrateve në çdo porcion. Kjo është për t’u siguruar që muskujt tuaj në rritje të marrin të gjitha lëndët ushqyese jetike që u nevojiten për t’u zhvilluar dhe rikuperuar.

  Critical Mass është krijuar posaçërisht për njerëzit që e kanë të vështirë të fitojnë masë trupore, ata që ndryshe quhen Hard Gainer. Critical Mass ofron një formulë të dendur me kalori që përmban nivele të larta të proteinave dhe karbohidrateve në çdo porcion. Kjo është për t’u siguruar që muskujt tuaj në rritje të marrin të gjitha lëndët ushqyese jetike që u nevojiten për t’u zhvilluar dhe rikuperuar.

  Critical Mass përmban deri në 58,8 gram proteina me vlerën më të lartë biologjike për porcion. Këto do të sigurojnë blloqet ndërtuese për indin tuaj të muskujve. Ajo gjithashtu përmban një raport të saktë të karbohidrateve komplekse dhe me veprim të shpejtë. Konsumimi i mjaftueshëm i karbohidrateve është thelbësor dhe do t’ju parandalojë që të humbni indet e muskujve. Kjo e bën Critical Mass ideale për çdo individ që ka nevojë për një vakt të pasur me karbohidrate gjatë ditës ose pas një seance të vështirë stërvitore.

  Një nga karbohidratet komplekse kyçe brenda Critical Mass është niseshteja e misrit me peshë super të lartë molekulare (WMS). WMS ka aftësinë për të rimbushur rezervat e glikogjenit të trupit shumë më shpejt se burimet konvencionale të karbohidrateve. Kjo realizohet nga aftësia e WMS për të anashkaluar stomakun dhe për të shkuar në zorrë për përthithje të menjëhershme. Aftësia e WMS për të transferuar të gjitha këto lëndë ushqyese dhe niseshte në trup ju jep një “pompim” të menjëhershme që mund ta ndjeni fizikisht në muskujt tuaj pas stërvitjes.

  Critical Mass përmban gjithashtu një përzierje të acideve yndyrore esenciale, triglicerideve me zinxhir të mesëm dhe CLA. Kjo përzierje e “Super Yndyrnave” është krijuar për t’i dhënë trupit tuaj mjetet që i nevojiten për t’u rikuperuar nga ushtrimet fizike intensive.

  Critical Mass duhet përdorur nga: • Individët që dëshirojnë një formulë të shtimit të masës trupore me kalori të dendur. • “Fituesit e vështirë” që luftojnë për të shtuar peshë (njerëzit me një shkallë të lartë metabolike). • Atletët e forcës, bodybuilders dhe peshëngritës. • Atletët me energji të lartë si lojtarët e regbisë, boksierët, mundësit, etj. • Atletët aerobikë që duan të ndërtojnë muskuj ose të rrisin forcën.

  Benefitet Kyçe:

  • Formula origjinale e Critical Mass
  • Acidet yndyrore esenciale të shtuara (EFA), CLA dhe pluhuri MCT
  • Shumë kalori, proteina dhe karbohidrate
  • Me niseshte misri
  • Me L-Glutaminë të shtuar
  • Rekomandohet të përdoret me iDRIVE™ Insulin Driver
  • Produkt i çertifikuar hallall

  Përbërësit

  Banane: Protein Hirre e Koncentruar (Qumështi (Laktozë)), Maltodekstrinë, Fruktozë, Pluhur Hirre i Ëmbëlsuar (Qumështi (Laktozë)), Pluhur MCT, Inulinë, Aromë Natyrale, Kazeinat Kalciumi (Sojë, Qumësht (Laktozë)), Agjent Kundër Ngjitjes (Trikalcium Fosfati), Protein Hirre e Izoluar, (Sojë, Qumësht (Laktozë)), Niseshte Misri Dylli, Album i Vezëve, L-Glutaminë, Enzima (Bromelinë), Pluhur i Farës së Lirit, Pluhur CLA (60%), Agjent Ngjyrues Natyral (Kurkuminë).

  Çokollatë: Protein Hirre e Koncentruar (Qumështi (Laktozë)), Maltodekstrinë, Fruktozë, Pluhur Hirre i Ëmbëlsuar (Qumështi, Pluhur Kakaoje, (Laktozë)), Pluhur MCT, Inulinë, Aromë Natyrale, Kazeinat Kalciumi (Sojë, Qumësht (Laktozë)), Agjent Kundër Ngjitjes (Trikalcium Fosfati), Protein Hirre e Izoluar, (Sojë, Qumësht (Laktozë)), Niseshte Misri Dylli, Album i Vezëve, L-Glutaminë, Enzima (Bromelinë), Pluhur CLA (60%), Pluhur i Farës së Lirit.

  Luleshtrydhe: Protein Hirre e Koncentruar (Qumështi (Laktozë)), Maltodekstrinë, Fruktozë, Pluhur Hirre i Ëmbëlsuar (Qumështi (Laktozë)), Pluhur MCT, Inulinë, Aromë Natyrale, Kazeinat Kalciumi (Sojë, Qumësht (Laktozë)), Agjent Kundër Ngjitjes (Trikalcium Fosfati), Protein Hirre e Izoluar, (Sojë, Qumësht (Laktozë)), Niseshte Misri Dylli, Album i Vezëve, Agjent Ngjyrues Natyral (Panxhar i Kuq), L-Glutaminë, Enzima (Bromelinë), Pluhur i Farës së Lirit, Pluhur CLA (60%).

  Vanilje: Protein Hirre e Koncentruar (Qumështi (Laktozë)), Maltodekstrinë, Fruktozë, Pluhur Hirre i Ëmbëlsuar (Qumështi (Laktozë)), Pluhur MCT, Inulinë, Aromë Natyrale, Kazeinat Kalciumi (Sojë, Qumësht (Laktozë)), Agjent Kundër Ngjitjes (Trikalcium Fosfati), Protein Hirre e Izoluar, (Sojë, Qumësht (Laktozë)), Niseshte Misri Dylli, Album i Vezëve, L-Glutaminë, Enzima (Bromelinë), Pluhur i Farës së Lirit, Pluhur CLA (60%).

  Vlerat ushqyese

  Porcioni: 4 Lugë (240 Gram)
  Porcione Për Paketim: 25

   

  Vlera ushqyese
  Për (100g) Për (240g) *RI%
  Energji 16158 kJ / 382 Kcal 3883.2 kJ / 917 Kcal
  Yndyra 3.5 g 8.4 g
  Nga e Cila e Ngopur 2.9 g 6.9 g
  Karbohidrate 64.1 g 153.8 g
  Nga Të Cilat Sheqer 33.7 g 80.8 g
  Proteinë 22.9 g 54.9 g
  Kripë 0.3 g 0.6 g

  *Vlerat ushqyese mund të ndryshojnë në varësi të shijes

  Perdorimi

  Përdorimi i Rekomanduar: Përzieni 4 lugë (240 g) me 500 – 1000 ml qumësht ose ujë dhe shkundeni mirë duke përdorur një shishe apo mikser. Konsumoni 1-3 porcione në ditë në varësi të kërkesave tuaja për kalori.

  Close My Cart
  Close Wishlist
  Close Recently Viewed
  Close
  Close
  Categories