NT Amino Power Liquid (500 ml)

2.500L

Aminoacidet janë blloqet ndërtuese të çdo proteine. Një marrje e mjaftueshme e proteinave cilësore, së bashku me një gamë optimale të aminoacideve, kontribuon në rritjen e muskujve. Aminoacidet me zinxhir të degëzuar janë ndër acidet thelbësore që trupi duhet të marrë përmes dietës, sepse sinteza e tyre nga burime të tjera nuk ndodh në trup.

 • 31% protein
 • 12600 mg në një doze
 • L-Ornithinë
+
 •  Delivery & Return
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: [email protected] Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Ask a Question

  NT Amino Power Liquid (500 ml)

  2.500L

  Ask a Question

    Estimated Delivery: Sht 22 – Sht 23
    ... people are viewing this right now

    Share

  Përshkrimi

  AMINO POWER LIQUID ofron një spektër gjithëpërfshirës të aminoacideve në formë të lëngshme, i cili mundëson shpërndarjen sa më të shpejtë të aminoacideve. Produkti bazohet në hidrolizën e miratuar të proteinës PeptoPro®, e cila përmban fraksione kazeinë di- dhe tripeptide. I pasuruar me aminoacide L-argininë dhe L-ornithinë. Gjatë aktivitetit fizik intensiv, ka një humbje të aminoacideve individuale, së bashku me substanca të tjera të rëndësishme. Aminoacidet janë blloqet ndërtuese të çdo proteine. Një marrje e mjaftueshme e proteinave cilësore, së bashku me një gamë optimale të aminoacideve, kontribuon në rritjen e muskujve. Aminoacidet me zinxhir të degëzuar janë ndër acidet thelbësore që trupi duhet të marrë përmes dietës, sepse sinteza e tyre nga burime të tjera nuk ndodh në trup.

  • 31% protein
  • 12600 mg në një doze
  • L-Ornithinë

  Përbërësit

  Përbërësit: ujë, xhealtinë gjedhi e hidrolizuar, kazeinë e hidrolizuar PeptoPro®, L-argininë hidrokloride, L-ornithinë hidrokloride, rregullator aciditeti acid citrik, emulsion aromatik (vaj luledielli, aroma, ngjyrë karoten, luteinë dhe E 160e sulosfaekrame), ëmbëlsues açesulfame K dhe sukralozë, konservues acid sorbik dhe benzonat natriumi, emulsifikues mono- dhe digliceride të acideve yndyrore.

  Vlerat ushqyese

  Informacionet ushqyese
  100 ml
  Porcioni – 40 ml
  Vlera e Energjisë 563 kJ/ 133 kcal 225 kJ/ 53 kcal
  Proteina 31 g 12,4 g
  Karbohidrate 0 g 0 g
  Sheqerna 0 g 0 g
  Yndyrna 0.2 g 0.06 g
  Acidet Yndyrore Të Ngopura 0 g 0 g
  Fibra 0 g 0 g
  Kripë 0,03 g 0,01 g
  Spektri i Aminoacideve:
  L-Alaninë 1634 mg 654 mg
  L-Argininë 4266 mg 1706 mg
  Acid L- Aspartik 1670 mg 668 mg
  L-Cisteinë 10 mg 4 mg
  Acid L- Glutamik 3978 mg 1591 mg
  Glicinë 3848 mg 1539 mg
  L-Histidinë 418 mg 167 mg
  Hidroksilizinë 216 mg 86 mg
  Hidroksiproline 2052 mg 821 mg
  L-Izoleucinë** 596 mg 238 mg
  L-Leucinë** 1272 mg 509 mg
  L-Lizinë* 1256 mg 502 mg
  L-Metioninë* 404 mg 162 mg
  L-Fenilalaninë* 730 mg 292 mg
  L-Prolinë 2866 mg 1146 mg
  L-Serinë 1058 mg 423 mg
  L-Treoninë* 632 mg 253 mg
  L-Tirozinë 548 mg 219 mg
  L-Valinë** 960 mg 384 mg
  L-Triptofan* 80 mg 32 mg
  Ornihtinë 2370 mg 948 mg

  * EAA – Aminoacide Esenciale

  ** BCAA – Aminoacide Thelbësore me Zinxhir të Degëzuar

  Rekomandime

  Doza e rekomanduar: Doza bazë është 40 ml 1-2 herë gjatë ditës, mundësisht menjëherë pas çdo aktiviteti fizik ose në mbrëmje para gjumit. Doza maksimale ditore është 80 ml. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Shkundeni mire para përdorimit. Pasi të hapet, ruhet nën 10°C dhe duhet të përdoret brënda 2 muajsh.

  Paralajmërime

  Kujdes: Suplement ushqimor, me ëmbëlsues. Formuluar posaçërisht për atletët. Nuk zëvendëson një dietë të larmishme. Jo i përshtatshëm për fëmijët, gratë shtatzëna dhe ato me gji. Mbajeni larg fëmijëve. Ruajeni në një vend të thatë në një temperaturë që nuk kalon 25 °C dhe larg nga rrezet e diellit direkte, mos e ngrini.

  Close My Cart
  Close Wishlist
  Close Recently Viewed
  Close
  Close
  Categories