All Aminos

3.500L

Aminoacidet më thelbësore për të gjithë!

 • me spektrin e plotë të aminoacideve të muskullit ndërtues
 • Me magnez organik
 • Pa gluten**
 • Pa sheqer***
 • 340 g
  Hurry up! Sale end in:
+
 •  Transporti & Kthimet
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: info@supplementalbania.com Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Na pyet direkt

  All Aminos

  3.500L

  Na pyet direkt

    Produkti vjen:  Nën 30 – Dhj 01
    ... vizitorë janë duke e parë tani

    Shpërndaje

  Përshkrimi

  Amino acide esenciale dhe jo thelbësore me glutaminë dhe magnez shtesë

  Proteinat janë blloqet ndërtuese të muskujve. Dhe blloqet ndërtuese të proteinave janë aminoacidet. Midis aminoacideve, ka disa që trupi ynë mund ti prodhojë, dhe ka të tjerë që mund t’i marrim vetëm nga burime të jashtme – këto janë aminoacide thelbësore. Nëse i sigurojmë trupit tonë të gjitha aminoacidet që i nevojiten, ai do të ketë diçka për të ndërtuar. Kjo është arsyeja pse një dietë e ekuilibruar e pasur me proteina dhe aminoacide është e rëndësishme për të gjithë atletët.

  All Aminos përmbajnë të gjitha aminoacidet thelbësore dhe jo thelbësore që i nevojiten një stili jetese aktive. Dhe më shumë se kaq, ne i kemi shtuar magnezin, i cili kontribuon në funksionin normal të muskujve, sintezën normale të proteinave, ruajtjen e ekuilibrit të elektroliteve dhe reduktimin e lodhjes dhe plogështisë.

  Prandaj, All Aminos mund të jenë shoqëruesi juaj besnik gjatë stërvitjeve të gjata dhe të lodhshme.

  ** Pa gluten sipas rregulloreve të BE-së

  *** <0,5 g sheqer/100 ml produkt i gatshëm për t’u ngrënë.

  Δ Pretendime të vërtetuara shkencërisht të miratuara nga Autoriteti Evropian i Sigurisë Ushqimore (EFSA).

  Përbërësit

  Mango: L-Glutaminë 17.6%, Proteinë e Hidrolizuar e Menjëhershme e Hirrës 9.3% [Izola i Proteinës së Hidrolizuar të Hirrës, Emulsifikues: Lecitin (Soje], L-Leucinë 8.8%, Acideti (Acidi Malik, Acid Liklor, Acid Citrik 6,9%, Glukonat Magnezi, Kolagjen i Hidrolizuar 5,9%, L-Fenilalaninë 5,5%, L-Treoninë 5,2%, Aromatizues, L-Calinë 4,4%, L-Izoleucinë 4,4%, L-Histidinë 3,5%, L-Citrulinë -Tirozinë 2.4%, Ëmbëlsues (Açesulfame K, Sukralozë), L-Metioninë 1.1%, Piper i Kuq (Kapsikum Annuum) Ekstrakt Fruti Pluhur [Maltodekstrinë, Ekstrakt i Piperit, Emulsifikues (Estere të Acidit Citrik të Acideve Mono dhe Digliceride Yndyrore), (Glicerol), Antioksidantë (Estere të Acideve Yndyrore të Acidit Askorbik, Alfa-Tokoferol)], Kremues [Yndyrë Kokosi Pjesërisht të Hidrogjenizuar, Qumësht i Skremuar Pluhur, Emulsifikues (E471, E472a), Shurup Glukoze, Saharozë, Proteina Qumështi (Pofetastabili) , Agjent Kundër Grumbullimit (Fosfatet Kalciumi)], Glicinë 0,3%, L-Prolinë 0,3%, L-Triptofan 0,3%, L-Alaninë 0,3%, Ekstrakt Shafran të Indisë [Trashës (Çamçakëz Arab), Ekstrakt i Rizomës së Shafranit të Indisë (Kurcuma Longa), Agjent Kundër Formimit (Dioksid Silikoni)].

   

  Çaji Jeshil Mjedër: L-Glutaminë 17.6%, Proteina e Hidrolizuar e Menjëhershme 9.2% [Izolat i Proteinës së Hidrolizuar të Hirrës, Emulsifikues: Lecitin (Soje)], L-Leucinë 8.8%, HidroKonloride, L-L-Konil, 9. , Kolagjen i Hidrolizuar 5,9%, Acideteti (Acidi Malik, Acidi Xitrik), L-Fenilalaninë 5,5%, L-Treoninë 5,2%, L-Valinë 4,4%, L-Izoleucinë 4,4%, L-Histidinë 3,5%, L-Citrulinë 2. , L-Tirozinë 2,4%, Ëmbëlsues (Açesulfame K, Sukralozë), L-Metioninë 1,1%, Kremues [Yndyrë Kokosi Pjesërisht ti Hidrogjenizuar, Qumësht i Skremuar Pluhur, Emulsifikues (E471, E472a), Shurup Glukoze (Sakarozë,Sakarozë,Qumësht) Fosfat), Agjent Kundër Ngjitjes (Fosfate Kalciumi)], Glicinë 0.3%, L-Prolinë 0.3%, L-Triptofan 0.3%, L-Alaninë 0.3%, Ngjyra (Karamel Amoniak).

  Vlera ushqyese

  Madhësia e Porcionit: 17,00 g | 1 + 1/3 lugë
  Numri i Porcioneve: 1 (17 g)/20 (340 g)

  Informacione Ushqyese
  1 porcion (17 g) NRV3
  EAA-të 7368 mg
  L-Lizina 1095 mg
  L-Treonina 985 mg
  L-fenilalanina 992 mg
  L-Histidinë 633 mg
  L-Metioninë 222 mg
  L-Triptofan 73 mg
  L-Hidroksilizina 11 mg
  L-Leucinë 1669 mg
  L-Valinë 847 mg
  L-Izoleucinë 841 mg
  AAC-të 4274 mg
  L-Glutaminë + Acid L-Glutamink 3345 mg
  L-Tyrosinë 445 mg
  L-Prolinë 228 mg
  L-Argininë 110 mg
  L-Hidroksiprolinë 103 mg
  L-Cisteinë 43 mg
  NAA-të 1247 mg
  L-Citrulinë 500 mg
  Glicinë 260 mg
  L-Asparaginë + Acidi L-Aspartik 204 mg
  L-Alaninë 188 mg
  L-Serinë 95 mg

  3NRV%: Vlera referuese e lëndëve ushqyese për të rriturit.

  Përdorimi

  Përzieni 1 racion (17g=1+1/3 lugë) pluhur All Amino në ditë me 400 ml ujë të ftohtë. Konsumoni një porcion gjatë stërvitjes. Në ditët e pushimit, merrni një porcion midis vakteve

  Faktorët alergjik

  Prodhuar në një ambient që përpunon qumësht, vezë, gluten, soje, kikirikë, arrat e pemëve, selino, peshk dhe butakë!

  Paralajmërime

  Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore! Produkti nuk është një zëvendësues i një diete të ekuilibruar dhe një mënyrë jetese të shëndetshme! Mbajeni larg fëmijëve të vegjël!

  Close SHPORTA NË SA
  Close Lista e dëshirave
  Recently Viewed Close
  Close

  Close
  Navigation
  Kategoritë