NT AAKG 7500 (20 x 25 ml)

2.300L

Në një monodozë AAKG 7500 nga kompania NUTREND ju merrni më shumë L-argininë se sa mund të merrni nga 100 g të bardhë veze të thatë ose 150 g mish viçi pa dhjamë ose mish gjeli deti.

 • 7500 mg AAKG në një doze
 • paketim praktik
  Hurry up! Sale end in:
+
 •  Delivery & Return
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: [email protected] Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Ask a Question

  NT AAKG 7500 (20 x 25 ml)

  2.300L

  Ask a Question

    Estimated Delivery: Nën 30 – Dhj 01
    ... people are viewing this right now

    Share

  Përshkrimi

  L-arginina është aminoacidi me përqindjen mëtë lartë të azotit dhe është një pjesë e

  rëndësishme e një proteine ​​komplekse. Marrja e duhur e proteinave mund të sigurojë rikuperimin e muskujve skeletorë, me kusht që të ruhet ekuilibri i azotit.

   

  Përshkrimi:

  L-arginina është aminoacidi me përqindjen mëtë lartë të azotit dhe është një pjesë e

  rëndësishme e një proteine ​​komplekse. Marrja e duhur e proteinave mund të sigurojë rikuperimin e muskujve skeletorë, me kusht që të ruhet ekuilibri i azotit. Kombinimi i aminoacidit L-argininë me alfa-ketoglutarate ose 2-oksoglutaratë krijon gjithashtu një formë më të lartë të L-argininës. Atletët e kërkojnë këtë produkt në veçanti për sintezën e oksidit nitrik (NO) dhe vazodilatimin më të mirë shoqërues. Vazodilatimi është zgjerimi i enëve të gjakut përmes të cilave rritet qarkullimi i gjakut dhe përmirëson furnizimin me oksigjen dhe lëndë ushqyese në muskuj, të cilët më pas mund të funksionojnë me një intensitet më të madh. Në një monodozë AAKG 7500 nga kompania NUTREND ju merrni më shumë L-argininë se sa mund të merrni nga 100 g të bardhë veze të thatë ose 150 g mish viçi pa dhjamë ose mish gjeli deti.

  • 7500 mg AAKG në një doze
  • paketim praktik

  Produkti është i destinuar për: plotësimin e nevojave për atletët që stërvite intensivisht.

  Përbërësit

  Përbërësit: ujë, L-argininë-alfa-ketoglutarate, rregullues i aciditetit acid citrik, ruajtës sorbat kaliumi, emulsifikator i rrushit të zi (aromatizues, ngjyrues E 122 – mund të ketë një efekt negativ në aktivitetin dhe vëmendjen tek fëmijët dhe E 133), ruajtës benzoat natriumi , ëmbëltuesit sukralozë dhe açesulfame K.

  Vlerat ushqyese

  Vlerat Ushqyese
  100 ml 25 ml
  12.5 ml
  L-Argininë-Alfa-Ketoglutarate 30 000 mg 7 500 mg 3750 mg

  Përdorimi

  Doza e rekomanduar: 1/2 monodozë (tregohet me një shenjë në etiketë), 30 minuta para performancës fizike. Mos e merrni produktin para gjumit. Doza maksimale ditore është 12.5 ml. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar.

  Paralajmërime

  PARALAJMËRIME: Suplement ushqimor, me ëmbëlsues. Formuluar posaçërisht për atletët.

  Nuk zëvendëson një dietë të larmishme. Nuk është i destinuar për fëmijët, gratë shtatzëna ose gjidhënëse! Mbajeni larg fëmijëve! Ruajeni në një temperaturë që nuk kalon 25 °C dhe larg nga rrezet e diellit direkte. Mos e ngrini. Prodhuesi nuk është përgjegjës për ndonjë dëm të shkaktuar nga përdorimi ose ruajtja e papërshtatshme.

  Close My Cart
  Close Wishlist
  Close Recently Viewed
  Close
  Close
  Categories