AAKG 1250 Extreme Mega Caps

3.000L

Një kapsulë, shumë përfitime, nuk është asgjë më shumë se AAKG 1250 Extreme Mega Caps nga Olimp Sport Nutrition . Ky është një suplement dietik i cili u krijua duke shfrytëzuar vetitë e një prej aminoacideve më të njohura në sport – L-argininës. Nga ana tjetër, teknologjia moderne dhe kushtet e prodhimit kanë krijuar një produkt me cilësi të lartë dhe me veprim jashtëzakonisht efektiv, i cili është një mbështetje për dashamirët e disiplinave të ndryshme.

Përfitimet kryesore

 • Reduktimi i lodhjes së perceptuar

 • Një kapsulë përmban 1250 mg AAKG të pastër

 • Forcimi i rigjenerimit dhe pastrimit natyral të trupit

 • Ushqyerja e përmirësuar e muskujve nëpërmjet rritjes së prodhimit të NO*

 • 120 kapsula
+
 •  Transporti & Kthimet
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: info@supplementalbania.com Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Na pyet direkt

  AAKG 1250 Extreme Mega Caps

  3.000L

  Na pyet direkt

    Produkti vjen:  Gus 13 – Gus 14
    ... vizitorë janë duke e parë tani

    Shpërndaje

  Përshkrimi

  1. AAKG 1250 Extreme Mega Caps – Përshkrimi

  Një kapsulë, shumë përfitime, nuk është asgjë më shumë se  AAKG 1250 Extreme Mega Caps  nga  Olimp Sport Nutrition . Ky është një suplement dietik i cili u krijua duke shfrytëzuar vetitë e një prej aminoacideve më të njohura në sport – L-argininës. Nga ana tjetër, teknologjia moderne dhe kushtet e prodhimit kanë krijuar një produkt me cilësi të lartë dhe me veprim jashtëzakonisht efektiv, i cili është një mbështetje për dashamirët e disiplinave të ndryshme.

  1. AAKG 1250 Extreme Mega Caps – Veprimi

  L-arginina është një nga lëndët ushqyese më të njohura për atletët, e cila nga pikëpamja biokimike konsiderohet si një aminoacid. Vetia kryesore e argininës është rritja e forcës dhe qëndrueshmërisë së personit që ushtrohet. Duke përmirësuar prodhimin dhe çlirimin e oksidit nitrik (NO), enët e gjakut zmadhohen dhe furnizimi me gjak rritet. Rezultati është një shpërndarje e shtuar e gjakut, oksigjenit dhe lëndëve ushqyese në muskujt tuaj. Përmirësimi i të ushqyerit të tyre krijon kushtet ideale për zhvillimin e tyre, dhe rrjedhimisht zhvillimin më të lehtë të peshës. Transferimi më i mirë i karburantit thelbësor për muskujt do të lehtësojë marrjen e efektit të një “pompe muskulore”, e cila në praktikë do të rrisë fuqinë tuaj dhe do të reduktojë lodhjen.

  1. Olimp AAKG 1250 Extreme Mega Caps – Efektet

  AAKG 1250 Extreme Mega Caps mund të përdoret si një mbështetje efektive për të ndërtuar masën e muskujve dhe për të rritur madhësinë e trupit. Kjo na lejon të themi mjaft qartë se AAKG Olimp mund të trajtohet si një përforcim solid i suplementit tonë të deritanishëm. Për më tepër, rritja e forcës dhe qëndrueshmërisë do t’ju mundësojë të punoni nën më shumë tendosje, duke rezultuar në një stimul më të fortë për zhvillimin e masës muskulore.

  1. AAKG 1250 Extreme Mega Caps – Për kë?

  Megjithëse arginina ka një efekt tipik mobilizues, vetë suplementi mund të përdoret si një mjet për reduktimin e treguesve të aktivitetit fizik intensiv. Në çfarë mënyre? Arginina shndërrohet në aminoacide të tjera, si citrulina dhe ornitina, me të cilat merr pjesë në proçesin e ciklit të uresë. Një kaskadë reaksionesh progresive lejon heqjen e uresë së tepërt të dëmshme, duke krijuar një mjedis të përshtatshëm për rritjen e sintezës së ATP-së, duke rritur kështu zhvillimin e masës muskulore. AAKG 1250 Extreme Mega Caps vepron gjithashtu si një ndërmjetës në prodhimin e një sërë aminoacidesh, si AAKG 1250 Extreme Mega Caps: BCAA, glutamine dhe prolinë 3 .

  Vetitë e argininës nga Olimp janë një konfirmim domethënës i përfitimeve të këtij suplementi. Duke zgjedhur AAKG 1250 Extreme Mega Caps, mund të prisni efektet e mëposhtme.

  • Rritja e forcës dhe qëndrueshmërisë së muskujve
  • Rritja e pragut të lodhjes së perceptuar
  • Rigjenerim më efikas

  Suplementi është në formë kapsulash, të cilat lehtësojnë dozimin e preparatit. Në rastin e aplikimit para-stërvitor rekomandohet të merren 3 kapsula në ditë – 1 kapsulë para dhe pas stërvitjes dhe 1 para gjumit. .

  Një dozë e fuqishme AAKG në 1 kapsulë!

  Vetëm 1 kapsulë – përfitime të panumërta!

  Një pompë e vërtetë dhe muskuj të mëdhenj – kjo është AAKG!

  Përbërësit

  L-Argininë Alfa-Ketoglutarate (AAKG), Agjent Kundër Ngjitjes – Kripërat e Magnezit të Acideve Yndyrore; Kapsulë (Xhelatinë, Niseshte e Modifikuar – E 1450; Stabilizues – Karbonat Kalciumi).

  Vlera ushqyese

   

  Informacione Ushqyese
  1 kapsulë 2 kapsula
  L-Argininë Alfa Ketoglutarate (AAKG), 1250 mg 2500 mg
  nga e Cila: L-Argininë 813 mg 1625 mg

   

  Përdorimi

  3 kapsula në ditë – gjatë ushtrimeve fizike: 1 kapsulë para dhe pas stërvitjes dhe para gjumit. Për personat që përpiqen të ruajnë efikasitetin seksual – 1-2 kapsula para aktivitetit seksual.

  Para përdorimit konsultohuni me mjekun, dietologun ose seksologun. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Suplementet ushqimore nuk duhet të përdoren si zëvendësuese të një dietë të larmishme dhe të ekuilibruar. Rekomandohet një dietë e larmishme dhe e ekuilibruar dhe një mënyrë jetese e shëndetshme. Mbajeni larg fëmijëve.

  Paralajmërime

  Nuk rekomandohet për fëmijët, gratë shtatzëna ose gjidhënëse. Produkti është projektuar për persona fizikisht aktivë dhe atletë me performancë të lartë. Është menduar edhe për meshkuj seksualisht aktivë.

  Close SHPORTA NË SA
  Close Lista e dëshirave
  Recently Viewed Close
  Close

  Close
  Navigation
  Kategoritë