100% Natural Whey Protein Isolate- 600 G

3.500L

 • Izolat  i pastër i proteinës së hirrës
 • 85%-90% proteina në produkt
 • Për rritjen dhe ruajtjen e masës muskulore
 • Sasia 600 gr
Spastroje
+
 •  Transporti & Kthimet
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: info@supplementalbania.com Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Na pyet direkt

  100% Natural Whey Protein Isolate- 600 G

  3.500L

  Na pyet direkt

    ... vizitorë janë duke e parë tani

    Shpërndaje

  Përshkrimi

  Izolat 100% Natyral i Proteinës së hirrës

  Produkt me proteina të larta që përmban një izolat të proteinës së hirrës me cilësi të lartë. Proteina kontribuon në rritjen dhe mirëmbajtjen e masës muskulore. Produkti është krijuar për persona fizikisht aktivë dhe sportistë, të cilët përpiqen për zhvillimin e masës muskulore.

  Përbërësit

  Përbërësit: 100% Izolat i Proteinës së Hirrës (nga Qumështi ) (Përmban Lecitin (nga Soja )).

  Prodhuar në një vend prodhimi që përdor derivatetë  të qumështit ,  vezëve ,  sojës ,  arrave ,  kikirikëve ,  drithërave që përmbajnë gluten ,  peshkut ,  krustaçëve dhe molusqeve.

  Vlera ushqyese

  Vlerat ushquese
  Për 1 porcion  (30 g + 100 ml ujë) Për 2 porcione  (60 g + 100 ml ujë) Për 3 porcione  (90 g + 100 ml ujë) Për 100 gr
  Energjia 480 kJ/
  115 kcal
  960 kJ/
  230 kcal
  1440 kJ/
  345 kcal
  1600 kJ/
  383 kcal
  Yndyra <0,5 g <0,5 g 0,5 g 0,6 g
  Yndyra të ngopura 0,2 g 0,4 g 0,5 g 0,6 g
  Karbohidratet < 0,5 g 0,6 g 0,9 g 1,0 g
  Nga të cilat sheqerna < 0,5 g 0,6 g 0,9 g 1,0 g
  Fibra 0 g 0 g 0 g 0 g
  Proteina 26 g 52 g 78 g 87 g
  Kripë 0,26 g 0,51 g 0,77 g 0,85 g

  Aminogrami

  Aminogrami
  Për porcion 30 gr Për 100 gr
  L-Alaninë 1,41 g 4.71 g
  L-Argininë 0,59 g 1.98 g
  L-Acidi Aspartik 3,11 g 10,36 g
  L-Cisteinë 0,62 g 2,07 g
  Acidi L-Glutamik 5.11  g 17,04 g
  Glicinë 0,40 g 1,32 g
  L-Histdine 0,48 g 1,60 g
  **/** L-Izoleucinë 1,81 g 6,03 g
  **L-Leucinë 2,99 g 9,98 g
  * L-Lizinë 2,71 g 9,04 g
  * L-Metioninë 0,62 g 2,07 g
  *** L-Fenilaninë 0,85 g 2,82 g
  L-Prolinë 1,55 g 5,18 g
  L-Serinë 1,30 g 4,33 g
  * L-Treoninë 1,89 g 6,31 g
  *** L-Triptofan 0,39 g 1,32 g
  *** L-Tirozinë 0,73 g 2,45 g
  **/** L-Valinë 1,67 g 5,56 g

  # Vlerat e aminogramit mund të jenë subjekt i luhatjeve biologjike tipike për produktet natyrale.

  * Aminoacide esenciale

  ** Aminoacide me zinxhir të degëzuar

  *** Aminoacide aromatike

  Përdorimi

  Përdorimi i Rekomanduar: Merrni 1-3 porcione në ditë – pas zgjimit, ndërmjet vakteve, pas stërvitjes ose para gjumit. Shtoni 1 porcion (30 g = 1 lugë) në 100 ml ujë. Konsumojeni direkt pas përgatitjes.

  Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Suplementet ushqimore nuk duhet të përdoren si zëvendësuese të një dietë të larmishme dhe të ekuilibruar. Rekomandohet një dietë e larmishme dhe e ekuilibruar dhe një mënyrë jetese e shëndetshme. Mbajeni larg fëmijëve.

  1 Për të rregulluar intensitetin e shijes sipas preferencave individuale shpërndahet në 80-120 ml ujë.

  Produkti është krijuar për persona fizikisht aktivë dhe sportistë, të cilët përpiqen për zhvillimin e masës muskulore.

  BARKODI: N/A Kategoria: Tag:
  Close SHPORTA NË SA
  Close Lista e dëshirave
  Recently Viewed Close
  Close

  Close
  Navigation
  Kategoritë