MYP 100% Maltodextrin Carbs

1.500L

 • Karbohidrate me GI të lartë
 • Burim i madh energjie
 • Rimbushni me shpejtësi rezervat e glikogjenit
 • Sasia 1 kg
+
 •  Delivery & Return
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: [email protected] Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Ask a Question

  MYP 100% Maltodextrin Carbs

  1.500L

  Ask a Question

    Estimated Delivery: Sht 28 – Sht 29
    ... people are viewing this right now

    Share

  Përshkrimi

  Burim i përshtatshëm energjie për t’u mbushur me karburant pas stërvitjes Vegjetarian, Vegane, Pa gluten. Karbohidratet tona 100% Maltodekstrinë janë të mbushura me 50 g karbohidrate, të cilat janë një burim kyç energjie për trupin tuaj — duke mbështetur stërvitjen dhe rikuperimin tuaj pas stërvitjes.

  Çfarë janë karbohidratet e Maltodekstrines?

  Maltodekstrina është një pluhur i bardhë i bërë zakonisht nga niseshteja, gruri, misri ose orizi. Për të bërë maltodekstrinë, këto niseshte gatuhen dhe ndahen për të prodhuar një pluhur të tretshëm në ujë me një shije neutrale. Trupi juaj mund ta tresë maltodekstrinën shumë shpejt, kështu që zakonisht përdoret për të siguruar një nxitje të shpejtë të energjisë.Karbohidratet tona 100% Maltodekstrinë janë bërë nga niseshte, duke ofruar një rritje të karbohidrateve që çlirohen dhe tretet shpejt — ideale për para dhe pas stërvitjes për të fuqizuar seancën tuaj, si dhe për të furnizuar me karburant më pas.

  Përfitimet Kryesore:

  • Karbohidrate me GI të lartë
  • Burim i madh energjie
  • Rimbushni me shpejtësi rezervat e glikogjenit

  Pse ta zgjidhni?

  Cilat janë përfitimet e karbohidrateve të Maltodekstrinës?Karbohidratet e maltodekstrinës mund të jenë një shtesë e shkëlqyeshme për rutinën tuaj të stërvitjes për disa arsye. Së pari, Maltodekstrina është e mbushur me karbohidrate, të cilat mbështesin rikuperimin e funksionit normal të muskujve pas stërvitjes intensive – duke ndihmuar trupin tuaj të rikuperohet pas stërvitjes.

  Karbohidratet tona 100% Maltodekstrinë janë të mbushura me një sasi të madhe 50 g karbohidrate në çdo porcion, duke ju ndihmuar të ktheheni në palestër për seancën tuaj të ardhshme.Maltodekstrina është gjithashtu karbohidrat me veprim të shpejtë, duke i bërë atë ideale për të siguruar energjinë që ju nevojitet për tu fuqizuar gjatë stërvitjes tuaj.Plus, karbohidratet tona 100% Maltodekstrinë janë perfekte për një përzierje super të përshtatshme, duke ju kursyer nga përgatitja e shtrenjtë dhe që kërkon shumë kohë për ushqimin tuaj të rikuperimit pas stërvitjes.

  Për kë janë karbohidratet e Maltodekstrinit?Karbohidratet tona 100% Maltodekstrinë janë ideale për këdo që kërkon të rrisë marrjen e karbohidrateve me veprim të shpejtë.Plotësisht vegane dhe të përshtatshëm pë vegjetarianët, ato janë gjithashtu të përshtatshme për këdo që ndjek një dietë me bazë bimore.Gjithashtu, ky suplement është plotësisht i lirë nga përbërësit që përmbajnë gluten, duke e bërë atë të shkëlqyeshëm për ata që ndjekin një dietë pa gluten.

  Cili është suplementi më i mirë i karbohidrateve?Ka shumë suplemente të ndryshme të karbohidrateve, dhe më e mira për ju varet nga ajo që kërkoni. Për një pluhur me veprim të shpejtë që është ideal për shake, mos kërkoni më larg se karbohidratet tona 100% Maltodekstrinë.Nëse jeni duke kërkuar për diçka të përshtatshme dhe të shijshme për të shtuar karbohidratet, shikoni serine tonë të proteinave të tërshërës dhe hirrës – secila përmban 38 g karbohidrate, si dhe 22 g proteina për të mbështetur muskujt tuaj.

  Përndryshe, filloni ditën tuaj me tërshërën tonë 100% Rolled Oat, e cila është një burim i shkëlqyer proteinash dhe i mbushur me karbohidrate dhe fibra

  1. Karbohidratet kontribuojnë në rikuperimin e funksionit normal të muskujve (tkurrje) pas ushtrimeve fizike shumë intensive dhe/ose afatgjatë që çojnë në lodhje të muskujve dhe varfërim të rezervave të glikogjenit në muskujt skeletorë. Ky efekt përfitues arrihet me konsumimin e karbohidrateve, nga të gjitha burimet, në një dozë totale prej 4 g për kg peshë trupore, në doza, brenda 4 orëve të para dhe jo më vonë se 6 orë, pas shumë intensive dhe/ose afatgjatë. ushtrime fizike të qëndrueshme që çojnë në lodhje të muskujve dhe shterim të rezervave të glikogjenit në muskujt skeletorë.

  Përbërësit

  Për alergjenët, shihni përbërësit me shkronja të zeza. Mund të përmbajë gjithashtu gluten, soje, qumësht dhe vezë.

  Vlera ushqyese

  Madhësia e Porcionit-     1 ½ lugë të mëdha (50 g)
  Porcione për Paketim-          20 (1 kg)

  Vlerat ushquese
  Për 100 gr Për racion *RI
  Energjia 1700 kJ/400 kcal 850 kJ/200 kcal 10%
  Yndyra 0 g 0 g 0%
  Yndyra të ngopura 0 g 0 g 0%
  Karbohidratet 100 g 50 g 19%
  Nga të cilat sheqerna 0 g 0 g 0%
  Proteina 0 g 0 g 0%
  Kripë <0,01 g <0,01 g 0%

   

  * Marrja referuese e një të rrituri mesatar (8400 kJ/2000 kcal)

  Informacioni ushqyes bazohet në versionin pa shije, kur zgjidhni një shije alternative, vlerat ushqyese mund të ndryshojn

  Përdorimi

  Karbohidratet kontribuojnë në rikuperimin e muskujve† pas ushtrimeve me intensitet të lartë dhe/ose qëndrueshmërie. Prandaj, për të rimbushur rezervat e glikogjenit muskulor, ne rekomandojmë të shtoni 1 lugë të madhe (35 g) në 150-250 ml ujë ose pijen tuaj të preferuar në një shaker Myprotein brenda 4 orëve nga ushtrimi. †Efekti i dobishëm arrihet nëpërmjet konsumimit të karbohidrateve, nga të gjitha burimet, në një dozë totale prej 4 g për kg peshë trupore, në doza brenda 4 orëve të para dhe jo më vonë se 6 orë ushtrime.

  Close My Cart
  Close Wishlist
  Close Recently Viewed
  Close
  Close
  Categories