MYP 100% Beta-Alanine

3.000L

 • Mund të ndihmojë në përmirësimin e performancës fizike
 • Ideale për sportet që përdorin lëvizje shpërthyese
 • Mund të rrisë kapacitetin e ushtrimeve
 • Sasia 500 gr

S’ka stok

 •  Delivery & Return
  Supplement Albania, pjesë e Boeki Group, ofron një gamë të gjërë produktesh suplementesh. Duke filluar nga proteinat, multivitaminat, kreatina, humbje peshe shtim peshe dhe të tjera produkte aksesorësh. Produktet janë të një cilësie superiore, origjinalë dhe të pasqyruar të gjitha informacionet e përdorimit dhe faktorët alegjikë.

  Kostot e transportit

  Për porositë brenda qytetit të Tiranës dhe në çdo qytet të vendit janë FALAS, dërgesat mbërrijnë brenda ditës deri në 24 orë. Për porositë në Kosovë kosto e transportit është 400 lekë, dërgesat mbërrijnë nga 1-3 ditë.

  Politika e Kthimeve

  Supplement Albania ofron mundësinë e kthimit dhe ndërrimit të produkteve të porositur për çdo klient në çdo qytet të vendit, por edhe jashtë. Çdo procedurë e tillë, kosto dhe kohëzgjatja specifikohen në momentin e kthimit apo ndërrimit të porosisë.

  Informacion & Asistencë

  Për më shumë pyetje apo informacione shtesë në lidhje me produktet tona, ju ftojmë të na kontaktoni nëpërmjet: Email: [email protected] Mobile & WhatsApp: +355 (0) 67 461 9350
 •  Ask a Question

  MYP 100% Beta-Alanine

  3.000L

  Ask a Question

    ... people are viewing this right now

    Share

  Përshkrimi

  Aminoacid super i përshtatshëm për t’u shtuar në shtesen  tuaj ushqimore të përditshme. Aminoacidi ynë 100% Beta-Alanine është një formë e pastër e aminoacidit, beta alanine, që është e përkryer për t’u shtuar në shake-in tuaj të përditshëm të proteinave.

  Çfarë është beta alanina?Beta alanina është një aminoacid jo esencial dhe është i vetmi beta aminoacid natyral.Beta alanina është e ndryshme nga shumica e aminoacideve, pasi nuk përdoret për sintetizimin e proteinave. Në vend të kësaj, ajo prodhon karnozinë, e cila ruhet në muskujt tuaj skeletorë dhe redukton grumbullimin e acidit laktik në muskujt tuaj gjatë stërvitjes.

  Cilat janë aminoacidet jo esenciale?

  Përkufizimi i jo-thelbësore vjen nga fakti se trupi juaj mund të prodhojë këto aminoacide, dhe kështu ato konsiderohen jo thelbësore për dietën tuaj.Aminoacidet gjenden natyrshëm në proteinat, të cilat mbështesin rritjen dhe mirëmbajtjen e masës suaj muskulore1 – shumë e rëndësishme pavarësisht nga qëllimet tuaja të fitnesit.

  Përfitimet kryesore:

  • Mund të ndihmojë në përmirësimin e performancës fizike
  • Ideale për sportet që përdorin lëvizje shpërthyese
  • Mund të rrisë kapacitetin e ushtrimeve

  Cilat janë përfitimet e pluhurit 100% beta-alanine?

  Aminoacidi ynë 100% Beta-Alanine është shumë i popullarizuar si një përzierje para stërvitjes për shkak të rolit të tij në prodhimin e karnozinës dhe për shkak se aminoacidet janë blloqet ndërtuese të proteinave, të cilat mbështesin masën e re muskulore.1Ky suplement i aminoacideve vjen në një formë pluhuri pa aromë — perfekte për t’u shtuar në pijen ose shakekun tuaj të preferuar.

  Për kë është 100% pluhur beta-alanine?

  Ky suplement beta-alanine është ideal për këdo që kërkon të rrisë konsumin e aminoacideve duke e shtuar atë në një shake.Aminoacidi ynë 100% Beta-Alanine është i përshtatshëm për vegjetarianët dhe veganët, duke e bërë atë një pluhur të shkëlqyeshëm për ata që ndjekin një dietë me bazë bimore, plus që është gjithashtu plotësisht pa gluten.1. Proteina kontribuon në rritjen dhe mirëmbajtjen e masës muskulore

  Përbërësit

  Prodhuar në një objekt që trajton gjithashtu qumësht, soje, vezë, gluten dhe nënprodukte të tyre.

  Vlera ushqyese

  Sasia e Porcionet – 1/4 lugë (1,5 g)

  Porcionet  për Paketim – 166 (250 g), 333 (500 g), 666 (1 kg)

  Për Porcion: Beta Alanine 1.5 g

  Informacioni ushqyes bazohet në versionin pa shije, kur zgjidhni një shije alternative, vlerat ushqyese mund të ndryshojnë.

  Përdorimi

  Shtoni sasinë tuaj të preferuar të ujit ose lëngut të frutave në shakerin tonë. Shtoni 1/3 e një luge të vogël (1.5 g), tundeni dhe konsumojeni menjëherë. Përdoreni 4 herë në ditë, mundësisht ndërmjet vakteve.

  Close My Cart
  Close Wishlist
  Close Recently Viewed
  Close
  Close
  Categories