12 results

 • Sort by
  ...
 • LV B-Complex (90 tabs) 2.000L

  Kombinimi Ideal Për Shëndetin Tuaj !

  Tabletat Leovital B-Complex përmbajnë vitaminat më të rëndësishme nga grupi B. Ato janë shumë të rëndësishme për funksionimin e trupit pasi ndihmojnë në shndërrimin e ushqimit në energji, por humbasin shpejt nga trupi përmes urinimit. Për shkak të veprimeve grupore në trup, rekomandohet që ato të merren së bashku që të ofrojnë disa benefite:

  • Mban nivele normale të energjisë
  • Shëndetin e lëkurës, flokëve dhe thonjve
  • Shëndetin e trurit dhe sistemit nervor
  • Një imunitet të fortë
 • LV Bulgarian Tribulus (90 kaps) 2.500L

  Levovital Bulgarian Tribulus është unik në përbërjen e tij dhe pikërisht për këtë është njohur nga sportistë të shumtë dhe njerëz nga bota e fitnesit. Kushdo që stërvitet rregullisht dhe fort ka nevojë për lëndë ushqyese që nuk mund t’i marrë gjithmonë në sasi të mjaftueshme vetëm nga ushqimi dhe të cilat janë të dobishme për të rritur efektin e dëshiruar.

  • Unik në treg për nga cilësia dhe përbërja
  • Ekstrakti më i mirë premium Tribulus terrestris
  • Rritur në klimën e favorshme të rajonit bullgar
  • Ndër dozat më të larta në industri (1200 mg ekstrakt Tribulus terrestris për racion)
  • Formulë e fortë e standardizuar në 99% saponin,
 • LV Electrolyte Salts (60 caps) 2.000L

  E vogël po dinamit!

  Natriumi, magnezi, kaliumi dhe kalciumi janë elektrolitët më të rëndësishëm për trupin e njeriut. Ato humbasin përmes stërvitjes dhe djersitjes dhe mund të plotësohen me ushqim dhe pije.

  • Natriumi është shumë i rëndësishëm për ruajtjen e një sasie normale të ujit në trup. Gjithashtu ndihmon në funksionimin e duhur të muskujve dhe sistemit nervor.
  • Magnezi është i njohur në botën e sportit si një armë sekrete në luftën kundër ngërçeve dhe si bazë për funksionimin e duhur të muskujve.
  • Kaliumi është minerali i tretë më i bollshëm në trup. Ndihmon në rregullimin e sasisë së lëngjeve në trup, dërgimin e impulseve nervore dhe rregullimin e kontraktimeve të muskujve.
  • Kalciumi është gjithashtu një nga mineralet më të rëndësishme, dhe rolet e tij kryesore janë ruajtja e një ritmi normal të zemrës, formimi i kockave, kontraktimet e muskujve dhe funksionimi normal i enzimave të trupit.
 • LV Maca (60 caps) 2.000L

  Benefitet e Një Dobie 2000 Vjeçare !

  Maca është një rrënjë me origjinë nga Peruja. Është përdorur për mijëra vjet dhe efektet e saj vlerësohen në mbarë botën.

  Kapsulat Leovital Maca prodhohen në raportin 4:1, pra një kapsulë korrespondon me afërsisht 1300 mg pluhur.

 • LV Magnesium (90 caps) 2.000L

  Trupi i ushtruesve aktivë ka një nevojë më të madhe për magnez për shkak të rritjes së aktivitetit. Për shkak të konsumit më të shpejtë, magnezi duhet të kompensohet. Ekspertët e Levovital kanë krijuar kanë formuluar këtë produkt, i cili do të mundësojë aktivizimin edhe më të shpejtë të magnezit. Magnezi absorbohet shumë shpejt dhe përdoret mirë në trup. Ushtruesit aktivë do të jenë në gjendje të ndërtojnë më shumë proteina nga aminoacide individuale dhe do të mundësojnë rikuperim më të shpejtë pas aktivitetit fizik.

  Magnezi Luan Disa Role Të Rëndësishme Në Organizmin Tuaj:

  • Merr pjesë në proçesin e ndarjes së qelizave
  • Kontribuon në funksionin normal psikologjik
  • Kontribuon në funksionimin normal të sistemit nervor
  • Redukton lodhjen dhe rraskapitjen
  • Ndikon në normalizimin e metabolizmit
  • Nxit krijimin e energjisë
  • Balancon sasinë e elektroliteve
  • Ndikon në ruajtjen e funksionit normal të kockave dhe dhëmbëve
  • Kontribuon në sintezën normale të proteinave
  • Kontribuon në funksionimin normal të muskujve
 • LV Magnesium Citrate (90 kaps) 2.500L

  Magnezi luan një rol të rëndësishëm në organizmin e njeriut:

  • Merr pjesë në proçesin e ndarjes së qelizave
  • Kontribuon në funksionin normal psikologjik
  • Kontribuon në funksionimin normal të sistemit nervor
  • Redulton lodhjen dhe rraskapitjen
  • Ka ndikim në normalizimin e metabolizmit
  • Nxit krijimin e energjisë
  • Balancon sasinë e elektroliteve
  • Ndikon në ruajtjen e funksionit normal të kockave dhe dhëmbëve
  • Kontribuon në sintezën normale të proteinave
  • Kontribuon në funksionimin normal të muskujve
 • LV Omega Extreme Up (60 caps) 2.000L

  Leovital Extrme Up për të gjithë ata që e vendosin shëndetin të parin !

  Një trup vital dhe një shpirt i qetë janë çelësi i shëndetit! Kjo është arsyeja pse duhet të zgjidhni Levovital Omega Xtreme Up!

  Levovital Omega Xtreme Up është një kombinim i acideve yndyrore omega-3 me origjinë nga vaji i peshkut, një burim natyral i EPA dhe DHA-së që kontribuojnë në ruajtjen e funksionit normal të zemrës.

  Levovital Omega Extreme Ruan Shëndetin e Zemrës Dhe Enëve Të Gjakut!

  • DHA kontribuon në ruajtjen e funksionit normal të trurit
  • DHA kontribuon në ruajtjen e shikimit normal
  • DHA dhe EPA kontribuojnë në ruajtjen e presionit normal të gjakut dhe funksionimin normal të zemrës
 • LV Potassium (120 tabs) 2.000L

  Zgjidhni gjithmonë më të mirën për veten tuaj, zgjidhni Leovital Potassium dhe përjetoni të gjitha veçoritë e tij !

  Avantazhet:

  • Ruajtja e funksionimit normal të sistemit nervor
  • Ruajtja e funksionit normal të muskujve
  • Mbajtjen e presionit normal të gjakut
  • Leovital Potassium është citrat, jo OMGJ dhe i përshtatshëm për vegjetarianët.
 • LV Testorage Extreme (90 caps) 2.500L

  Përbërës Bimor Për Një Formulë Të Përmisuar !

  Levovital Testorage Xtreme gjithashtu përmban pluhur rrënjë maka dhe ekstrakt të bimës tribulus.

  Maka është një bimë nga Amerika e Jugut, e cila aktualisht i përket kategorisë së superushqimeve të njohura.

  Karakteristikat e Produktit:

  • 750 mg Ekstrakt tribulus në dozën e rekomanduar ditore
  • 100% RDA e zinkut në dozën e rekomanduar ditore
  • 143% e Vitaminës B6 në dozën e rekomanduar ditore
  • Nuk përmban qumësht apo nën-produkte të qumështit
  • Nuk përmban grurë apo produkte gruri
  • Nuk përmban gluten
  • I përshtatshëm për veganët
  • Pa përbërës me origjinë OMGJ
  • Prodhuar në BE
 • LV Vitamin C Complex (90 kaps) 2.000L

  Një vitaminë, shumë detyra!

  Vitamina C është një vitaminë e tretshme në ujë që është thelbësore për funksionimin e trupit të njeriut. I rëndësishë është fakti se trupi i njeriut nuk mund ta sintetizojë atë në mënyrë të pavarur dhe për këtë arsye duhet të merret nga jashtë. Burimet kryesore të kësaj vitamine janë agrumet, domatet, specat, spinaqi, açerola, shega.

  Vitamina C kontribuno në:

  • Ruajtjen e funksionimit normal të sistemit imunitar gjatë dhe pas aktivitetit fizik intensive
  • Prodhimi normal i kolagjenit për kocka të shëndetshme, kërcet, enët e gjakut, mishrat, lëkurën dhe dhëmbët
  • Metabolizimi normal që prodhon energji
  • Funksionimi normal i sistemit nervor
  • Funksionin normal psikologjik
  • Funksioni normal i sistemit imunitar
  • Mbron qelizat nga stresi oksidativ
  • Redukton lodhjen dhe rraskapitjen
  • Redukton rigjenerimin e vitaminës E
  • Përmirësimin e përthithjes së hekurit
 • LV Vitamine D3 (180 kaps) 2.500L

  Dielli nga linja Leovital!

  Vitamina D3 shpesh quhet “vitamina e diellit” për faktin se trupi i njeriut e prodhon atë kur trupi është i ekspozuar ndaj dritës së diellit.

  • Ruajtjen e niveleve normale të kalciumit dhe fosforit në gjak
  • Ndërtimin dhe ruajtjen e kockave dhe dhëmbëve të shëndetshëm
  • Kontrollin e ndarjes qelizore dhe specializimin e tyre
  • Funksionin e sistemit imunitar
  • Thithjen normale të kalciumit dhe fosforit
  • Ruajtjen e niveleve të kalciumit në gjak
  • Ruajtjen e funksionit normal të muskujve
 • LV ZMA+ Melatonin (60 kaps) 2.000L

  Një stërvitje e mirë kërkon edhe një pushim të mirë!

  Një nga themelet e një jetese të shëndetshme dhe në formë është pikërisht pushimi. Për të optimizuar pushimin dhe rikuperimin tuaj, ekspertët nga laboratorët Leovital kanë zhvilluar Leovital ZMA+Melatonin. Kjo formulë do t’ju ndihmojë të përfitoni sa më shumë nga gjumi!

Close My Cart
Close Wishlist
Close Recently Viewed
Close
Close
Categories