3 rezultate

 • Renditje sipas
  ...
Close
Shije
Çmimi
Çmimi: Reset
 • Chela-Calcium D3 1.200L

  Chela –Calcium D3 është një suplement ushqimor që përmban formulën më të përthithshme të kalciumit në formën e Albikal amino acid kelat dhe vitaminë D3, që ndihmon në përthithjen dhe përdorimin e duhur të kalciumit nga organizmi. Kërkimet shkencore kanë vërtetuar se:

  Kalciumi

  Ështe i domosdoshëm për shëndetin e kockave dhe dhëmbëve
  • Ndihmon në funksionin e enzimave tretëse
  • Ndihmon neurotransmetimin
  • Ndihmon në funksionin e muskujve
  • Kontribuon në metabolizmin energjik
  • Merr pjesë në proçesin e mpiksjes së gjakut

 • Chela-Ferr Bio-Complex 1.500L
  • Vitamina B12 merr pjesë në prodhimin e qelizave të kuqe të gjakut, dhe së bashku me acidin folik ajo luan një rol të rëndësishëm në ndarjen qelizore
  • Vitamina C lehtëson thithjen e hekurit jo-hem
  • Acidi folik kontribuon në rritjen e duhur të indeve të nënës gjatë shtatzënisë dhe merr pjesë në eritropoiezë
  • Përmban 30 tableta
 • Gold-Vit D3 4000 IU Fast 1.500L
  • Ndihmon në mirëmbajtjen e kockave dhe dhëmbëve të shëndetshëm,
  • Kontribuon në thithjen normale të kalciumit dhe fosforit,
  • Ndihmon në ruajtjen e niveleve të duhura të kalciumit në gjak,
  • Merr pjesë në proçesin e ndarjes së qelizave,
  • Është e nevojshme për rritjen normale dhe zhvillimin e kockave tek fëmijët,
  • Mbështet funksionimin e duhur të sistemit imunitar
  • Përmban 30 tableta orale

  S’ka stok

Close SHPORTA NË SA
Close Lista e dëshirave
Recently Viewed Close
Close

Close
Navigation
Kategoritë