• Collagen Powder

  Për lëkurë dhe nyje të shëndetshëm

  • Kolagjen detar (peshk) i hidrolizuar!
  • Formulë me përthithje të shpejtë!
  • Me Vitaminë C!
  • Zero Sheqer!
  • Kombinimi i aromës me shije frutash!
  • 10 g kolagjen për racion!
 • Flex Xplode – 360 G

  Ky produkt i është dedikuar personave që ndjekin një stil jetese aktiv dhe intensiv dhe që vlerësojnë shëndetin e nyjeve.  Falë përzgjedhjes së përbërësve me cilësinë më të lartë, kërkimeve dhe testeve laboratorike, Flex Xplode do të kënaqë edhe personat më kërkuës në rezultate.

  • Një mburojë për nyjet, kërcet dhe ligamentet
  • Rigjenerim i shpejtë pas traumave, lëndimeve dhe ndërhyrjeve kirurgjikale
  • Përmban kolagjen të studiuar nga kërkimet klinike
 • Kolagjen Lëng

  Gjended Tek Ligamentet, Lëkura,Flokët Dhe Thonjtë!

  E Fortifikuar Me Vitamin B6!

  40 Doza Për Shishe!

  Kolagjeni është një grup i proteinave të natyrshme që gjenden tek kafshët, veçanërisht tek mishi dhe indet lidhëse të vertebrorëve. Është një proteinë e fortë, fibroze, e cila përbën një faktorë të rëndësishëm të indeve lidhëse të pranishme tek kockat, kërcet, tendinat, ligamentet, lëkura, thonjtë dhe flokët. Formula jonë e hidrolizuar në formë të lëngshme siguron kolagjen me shpejtësi përthithëse të lartë. Vitamina B6 gjithashtu luan një rol të rëndësishëm në metabolizimin normal të energjisë, proteinave dhe glikogjenit *.

  * Kjo deklaratë është vërtetuar shkencërisht nga Autoriteti Europian i Sigurisë Ushqimore (EFSA) dhe i autorizuar nga Komisioni Evropian (KE).

  3.000L4.000L

  Kolagjen Lëng

  3.000L4.000L
 • Entire Coated Fish Oil

  • 1,000 mg vaj peshku për racion
  • Sasi e madhe, me 100 racione për paketim
  • Kapsula xhelatinoze që gëlltiten lehte dhe nuk lënë shije të peshkut
  • Përmban vajra me zinxhir të gjatë EPA & DHA

  Pikat kryesore të produktit të vajit të peshkut:
  • Acidet yndyrore Omega-3 të shëndetshme për zemrën
  • 1,000mg vaj peshku për racion
  • Vajra me zinxhir të gjatë EPA & DHA
  • Kapsula Xhelatinoze të lehta për tu gëlltitur
  • Sasi të mëdha me 100 racione për paketim

 • Opti – Women

  Formulë Multivitaminash dhe Mineralesh e krijuar posaçërisht për gratë!

   

  • 23 vitamina dhe minerale esenciale
  • 40 përbërës aktivë të paketuar në një pilulë
  • Sistem gjithëpërfshirës i optimizimit të lëndëve ushqyese
  • Përmban kalcium, hekur dhe acid folik

  Pikat kryesore të produktit multivitamina Opti-Women:

   

  • Nje multivitamin specifike për gjininë femërore
  • 23 Vitamina dhe minerale esenciale
  • Kalcium, Hekur dhe Acid Folik
  • 17 Përbërësi të specializuar
  • Izoflavone soje, Ostivone dhe Uva Ursi
  • Kapsula që gëlltiten lehtë
 • Opti – Men

  Arrini potencialin tuaj të plotë me vitamina dhe minerale thelbësore!

  • Më shumë se 75 përbërës aktiv
  • 1000 mg aminoacide të formës së lirë
  • 275 + mg kompleks vitaminash B
  • Tabletat që gëlltiten lehtë

  Opti-Men ju siguron

  • Vitaminë D 1,500 IU
  • Tabletat që gëlltiten lehtë
  • Më shumë se 75 përbërës aktiv
  • Vitamina dhe minerale në doza të larta
  • 275+ mg Kompleks Vitaminash B
  • 1000 mg Aminoacide kryesore të Formës së Lirë

  Opti – Men

  2.500L
 • Gold Krill

  Gold-Krill është një suplement ushqimor me një cilësi të lartë që përmban vajin e karkalecit të detit (krill). Vaji i karkalecit të detit krill kombinon tre substanca të rëndësishme dhe inovative si omega 3 acide yndyrore, fosfolipide dhe astaksantin. Produkti është formuluar në kapsulën inovative Flow Caps Liquid Technology, që siguron përthithje më të shpejtë nga trupi dhe nuk lë pas shijen dhe aromën e vajit të krillit.

  Gold Krill

  2.500L
 • Gold-Omega 3 Sport Edition

  Është dieta juaj e pasur aq sa duhet me acide yndyrore Omega3? Nëse jo, atëherë ndryshojeni atë! Acidet yndyrore Omega 3, të cilat futen në grupin acideve yndyrore të pangopura , janë jashtëzakonisht të çmuara për funksionimin e organizmit dhe nuk mund të sintetizohen prej tij. E vetmja mënyrë për të pasuruar dietën tuaj me Omega 3 është duke përdorur suplemente me cilësi të lartë. Për këtë qëllim specialistët e kompanisë farmaceutike të Olimp Laboratories kanë krijuar Gold Omega Sport Edition,në laboratorët e tyre modern. Suplementi përmban vaj peshku të ujrave të ftohta të përqëndruar dhe të një cilësie të lartë, që siguron 65% Omega 3, duke përfshirë EPA dhe DHA që kontribuojnë në funksionimin normal të zemrës.

  • Një furnizim i shpejtë i dietës tuaj me acide yndyrore Omega 3 të cilësisë së lartë
  • Sasi të larta të EPA dhe DHA
  • Përmbajtja e vitaminave ndihmon në mbrojtjen e qelizës nga stresi oksidativ
 • Scitec – Mega Daily One Plus

  Mega Daily One Plus është formula jonë e avancuar me shumë vitamina dhe minerale, me 25 përbërës! Ajo përmban një kompleks vitaminash B të lartë dhe vitaminë C, plus minerale esenciale duke përfshirë magnezin, seleniumin dhe zinkun. Vitamina C kontribuon në funksionimin normal të sistemit imunitar dhe nervor, dhe në reduktimin e lodhjes.

  Gjithashtu ndihmon në ruajtjen e funksionit normal të sistemit imunitar gjatë dhe pas stërvitjes intensive (efekti pozitiv përfitohet me marrjen ditore prej 200 mg përveç marrjes së përditshme të vitaminës C)! Vitamina B2 kontribuon në ruajtjen e vizionit normal dhe qelizave të kuqe të gjakut. Folatët kontribuojnë në sintezën normale të aminoacideve.

  Mega Daily One Plus ka 240% të dozës së vitaminës D3! Vitamina D kontribuon në ruajtjen e funksionit normal të muskujve dhe të sistemit imunitar dhe në absorbimin / shfrytëzimin normal të kalciumit dhe fosforit.

  Zinku kontribuon në fertilitetin normal, riprodhimin dhe ruajtjen e niveleve normale të testosteronit në gjak, si dhe në metabolizmin normal.

  Magnezi kontribuon në funksionimin normal të sistemit nervor: neurotransmisionin dhe tkurrjen e muskujve duke përfshirë muskujt e zemrës; gjithashtu ndikon në sintezën normale të proteinave dhe për ruajtjen e eshtrave dhe dhëmbëve .

  Seleniumi kontribuon në spermatogjenezën normale, në funksionimin normal të tiroideve dhe në mirëmbajtjen e thonjve. *

  * Këto deklarata janë vërtetuar shkencërisht nga Autoriteti Evropian i Sigurisë Ushqimore (EFSA) dhe autorizuar nga Komisioni Evropian (KE).

  2.500L3.000L
 • Daily Vita-min

  Një tabletë në ditë

  • Vitamina Dhe Minerale

  Daily Vita-Min është një formulë e avancuar multi-vitaminash dhe mineralesh me 27 përbërës aktivë! Ajo përmban një kompleks vitaminash B, vitaminash C dhe një nivel më të lartë të Vitaminave D (deri në 1000% NRV), plus minerale esenciale, përfshirë Seleniumin, Zinkun dhe Kromin.

  Vitamina C dhe Vitamina B12 kontribuojnë në funksionimin normal të sistemit imun dhe nervor, si dhe në uljen e lodhjes dhe plogështisë. Vitamina B1 kontribuon në funksionin normal të zemrës, Vitamina B2 në ruajtjen e vizionit normal dhe qelizave normale të kuqe të gjakut. Acidi folik ndihmon në sintezën normale të aminoacideve dhe ka një rol në proçesin e ndarjes së qelizave. Biotina kontribuon në funksionin normal psikologjik dhe metabolizimin makronutrient. Vitamina D kontribuon në ruajtjen e funksionit normal të muskujve dhe të sistemit imunitar dhe në absorbimin / shfrytëzimin normal të kalciumit dhe fosforit. Zinku kontribuon në pjellorinë normale, riprodhimin dhe ruajtjen e niveleve optimale të testosteronit, si dhe në metabolizimin normal të makronutrientëve.

  Formula jonë është gjithashtu një burim i lartë i Seleniumit, i cili kontribuon në spermatogjenezën normale, në funksionimin normal të tiroideve dhe në mirëmbajtjen e flokëve dhe thonjve normalë. Kromi kontribuon në metabolizimin normal të makronutritëve dhe në ruajtjen e niveleve normale të glukozës në gjak! Një dozë përbërësish në këtë formulë kontribuojnë në metabolizimin normal të energjisë, kështu që Daily Vita-Min ju ndihmon me energji të përditshme! Formula përmban edhe kolinë, inositol, rutin dhe gjithashtu trëndafil të egër.

 • Omega 3

  Acide yndyrore esenciale EPA / DHA nga vaji i peshkut

  Formula jonë esenciale me acide yndyror përmban EPA dhe DHA, dy acidet yndyrore “të mira” që kontribuojnë në ruajtjen e funksionit normal të zemrës, trurit dhe të shikimit normal. Kapsulat tona ju lejojnë që të merrni shumat e sugjeruara shkencërisht për ndikimin pozitiv!

  DHA kontribuon në ruajtjen e funksionit normal të trurit dhe shikimit normal *. Efektet e dobishme përfitohen me marrjen ditore prej 250 mg DHA. EPA dhe DHA kontribuojnë në funksionin normal të zemrës *. Ky efekt i dobishëm merret me marrjen ditore prej 250 mg EPA dhe DHA. Formula jonë përmban 144 mg DHA dhe 216 mg EPA për kapsulë! Dy kapsula të përditshme sigurojnë sasinë e kërkuar të përbërësve.

  * Këto deklarata janë vërtetuar shkencërisht nga Autoriteti Evropian i Sigurisë Ushqimore (EFSA) dhe i autorizuar nga Komisioni Evropian (KE).

  Omega 3

  1.800L
 • C 1000 + Bioflavonoids

  Me fara trëndafili dhe bioflavonoide në kapsula mbrojtëse nga aciditeti!

  C 1000 + BIOFLAVONOIDS është një përzierje e katër përbërësve të shquar: Vitamina C, Rose Hip Ekstrakt, Ekstrakti i Rrushit dhe Hesperidin. Kjo Formulë përmban 1000 mg Vitamina C. Ndë efektet më të njohura të dobishme të Vitaminës C, theksojmë se në funksionin normal të sistemit imunitar, në reduktimin e lodhjes dhe plogështisë, në metabolizmin normal që jep energji dhe në mbrojtje e qelizave nga stresi oksidativ. Në doza më të larta Vitamina C gjithashtu ndihmon për të ruajtur funksionin normal të sistemit imunitar pas ushtrimit intensiv fizik (efekti pozitiv përfitohet me një marrje ditore prej 200 mg Vitamin C)! Rose Hips janë farat e Trëndafilit kanina (Trëndafili Qen) dhe janë përdorur gjerësisht në mjekësinë tradicionale. Polifenolët në ekstraktin e rrushit të farës kanë veti të shkëlqyera antioksidante! Hesperidina është një bioflavonoid që gjendet kryesisht tek agrumet. Bioflavonoidet janë antioksidantë të fuqishëm polifenolë që ndihmojnë në mbrojtjen nga dëmtimet e radikaleve të lira. Bioflavonoidët e agrumeve dhe metabolitëve të tyre mund të kontribuojnë në shëndetin kardiovaskular duke minimizuar dëmtimet e radikaleve të lira dhe duke promovuar integritetin kapilar. Në kapsulat vegjetale të bazuara në bimë që janë gjithashtu mbrojtëse acidike – të dizajnuara për shpërndarje optimale të përbërësve aktivë!

Main Menu